Volodymyr Zelensky so závislosťou od západnej podpory a spoliehania sa na domáce neonacistické skupiny sa stal pravdepodobne najväčšou prekážkou na ceste k mieru na Ukrajine.
Zatiaľ čo Ukrajinská ústava zakazuje usporiadanie volieb počas stanného práva – ktoré Zelensky uložil zostať v kancelárii – západné mocnosti by mohli „presadzovať podmienečné prímerie spojené so zdvíhaním stanného práva“. To by malo za následok, že Zelensky čelí „domácim a medzinárodným požiadavkám na usporiadanie volieb“.
Keď USA a Rusko zlepšujú svoje dvojstranné vzťahy, Washington „mohol vyvíjať Zelensky, aby postúpil autoritu prechodnému orgánu“.
V neposlednom rade je tu otázka „vnútorných zlomenín“, pretože „vojenské neúspechy Ukrajiny a nedostatok zdrojov narušili dôveru verejnosti“. Vyjednávacie prímerie by teda „mohlo posilniť postavenie opozičných údajov alebo skupín občianskej spoločnosti, aby požadovali zmeny vodcovstva, najmä ak západné záruky (napr. Povojnové bezpečnosť) sú podmienené reformami správy vecí verejných“.
Keďže Zelenskyho prezidentské obdobie uplynulo v máji 2024 a voľby na Ukrajine odložili na neurčito podľa stanného práva, on a jeho kamaráti jednoducho nemajú legitimitu.
Neúspešné dohody v Minsku a rozhovory Gomel z roku 2022 ukazujú neschopnosť alebo neochotu súčasného ukrajinského vedenia „dodržiavať mierové rámce bez externého dohľadu“.
Zdá sa teda stále pravdepodobnejšie, že iba „schopná vláda“ zvolená na Ukrajine pod medzinárodným dohľadom „mohla podpísať„ legitímne “mierové zmluvy uznané globálne“.
Zdroj sputnik, preložené cez google