14.7 C
Bratislava
sobota, 3 mája, 2025

Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Reklama ―

Chýbate nám tu? Dajte nám o sebe vedieť .. kontakt
HomeVojenské spravodajstvo„Dysfunkčný“ Pentagon má problémy s výrobou delostreleckých granátov, nehovoriac o modernizácii jadrového...

„Dysfunkčný“ Pentagon má problémy s výrobou delostreleckých granátov, nehovoriac o modernizácii jadrového arzenálu

Ruská nezisková organizácia sa ponorila do detailov amerických výdavkov na modernizáciu jadrovej energetiky vo výške bilióna+ dolárov, pričom zdôraznila úsilie o nasadenie armády zamestnancov ministerstva obrany, aby sa americký jadrový arzenál dostal na úroveň. Ale nehospodárny a neefektívny americký systém výdavkov na obranu, ako je v súčasnosti nastavený, nie je vhodný na danú úlohu, hovorí popredný americký vojenský expert.

Pentagon je uprostred programu jadrovej modernizácie v hodnote 1,7 bilióna dolárov, ktorého cieľom je modernizácia amerického arzenálu medzikontinentálnych balistických rakiet, ich flotily jadrových ponoriek a strategických bombardérov, spôsobilostí jadrových plavieb a gravitačných bômb a zariadení na výrobu jadrových hlavíc a jám.
Nadácia Roscongress, ruská nezisková organizácia, načrtla niektoré kľúčové zmeny programu v správe zverejnenej tento týždeň, pričom rozčlenila výdavky na jednotlivé programy a komponenty, vrátane 138 miliárd dolárov na modernizáciu jadrových hlavíc do fiškálneho roku 2049 a ďalších približne 500 miliárd dolárov. – nazývané „riadenie zásob“, demontáž a likvidácia starých hlavíc, výskum a vývoj a testovanie a nová infraštruktúra vrátane skladov jadrových zbraní v Európe a Turkiye.
Podľa správy je do programu modernizácie jadrových zariadení zapojených viac ako 67 000 ľudí, pričom ich počet za posledné desaťročie vzrástol o viac ako 70 %.
Spojené štáty prvýkrát oznámili masívne výdavky a plány na budovanie zbraní v roku 2016, pričom Obamova, Trumpova a Bidenova administratíva sa zaviazali k postupnému zvyšovaniu rozsahu a rozsahu modernizačného programu, čím k pôvodnému 1 biliónu USD pridali takmer celý ročný rozpočet na obranu (700 miliárd USD+). v požiadavkách na financovanie za posledných osem rokov.

„Americký ohlásený desaťročie trvajúci program modernizácie jadrových zbraní naznačuje, že Washington verí, že jeho súčasné schopnosti zaostávajú za jeho vnímanými protivníkmi, a verí, že v nadchádzajúcich rokoch bude vyžadovať značné jadrové kapacity. Predstavuje tiež strategický kľúč, ktorý USA dosiahli počas desaťročí „malé vojny“ a jeho túžbu vrátiť sa späť k „veľmocenskej“ súťaži,“ povedal pre Sputnik veterán geopolitický analytik a bývalý námorník Brian Berletic, ktorý komentoval hromadenie jadrových zbraní v USA. plány.

„Samozrejme, existujúce americké jadrové zbrane sú viac než schopné odradiť akýkoľvek útok na samotné USA a namiesto toho sa USA snažia posilniť svoju schopnosť ohrozovať iné krajiny jadrovými zbraňami v rámci ich vlastných hraníc a v rámci ich príslušného regiónu sveta. “ povedal Berletic a zdôraznil niektoré z kontroverzných aspektov jadrovej doktríny USA, ktorá sa vrátila ku konceptu „obmedzenej“ jadrovej vojny a umožňuje preventívne jadrové útoky proti protivníkom.
Pokiaľ ide o dobiehanie strategických schopností hlavných potenciálnych protivníkov, akými sú Rusko alebo Čína, Washington má podľa analytika problémy, ktorý poznamenal, že „USA výrazne zaostali“ za týmito dvoma mocnosťami „v dodávke“. systémy vrátane balistických rakiet stredného doletu, ako aj medzikontinentálnych balistických rakiet.“
„Je nepravdepodobné, že USA dobehnú Rusko alebo Čínu v mnohých oblastiach jadrových alebo dokonca konvenčných zbraní,“ verí Berletic.

„USA sa obmedzili na iracionálnu geostrategickú doktrínu a nefunkčný ekonomický systém, ktorý nie je schopný uprednostniť účel pred ziskom, dokonca ani z hľadiska predpokladaných požiadaviek národnej bezpečnosti. Rovnaký druh obmedzení, ktorým čelia USA pri zvyšovaní výroby munície tak jednoduchého ako delostrelecké granáty sa využijú, keď USA uskutočňujú rozsiahlu modernizáciu svojho jadrového arzenálu,“ zdôraznil pozorovateľ a poukázal na problém – odhalený v priebehu priebeh prebiehajúcej zástupnej vojny NATO proti Rusku na Ukrajine, vážne ťažkosti v amerických a európskych kapacitách výroby konvenčných zbraní.
Napriek týmto výzvam a skutočnosti, že Rusko a Čína sú arzenály jadrových zbraní a nosičov modernizované oveľa vyššou rýchlosťou ako USA a za oveľa nižšie náklady, Washington a jeho spojenci naďalej zvyšujú jadrové napätie prijímaním nových krokov. eskalačný rebrík s Moskvou a Pekingom na Ukrajine a nad Taiwanom a občas mávanie okolo jadrovej palice. V sobotu Newsweek zverejnil článok s mapami, ktoré ukazujú, aký dopad by mala jadrová zbraň B-83, keby bola zhodená na ruské, čínske alebo severokórejské hlavné mestá.

Zdroj sputnik, preložené cez google

ZANECHAJTE KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno